ПРЕС-РЕЛІЗ до підсумків 5-го Міжнародного Інтернет-конкурсу дитячого малюнку «Марка дружби»

ПРЕС-РЕЛІЗ до підсумків 5-го Міжнародного Інтернет-конкурсу дитячого малюнку «Марка дружби»
01.06.2017

30.05.17

м.Київ, Хрещатик,2,

НПКДС «Український дім»

ПРЕС-РЕЛІЗ

до підсумків 5-го Міжнародного Інтернет-конкурсу дитячого малюнку «Марка дружби»

Відгадайте дитячу загадку: «Що подорожує світом, залишаючись завжди в одному кутку?». Не здогадуєтесь? Це – поштова марка. А відповідь на цю загадку добре знають юні художники, учасники 5-го Міжнародного Інтернет-конкурсу малюнку «Марка дружби». Цей маленький клаптик паперу може познайомити зі звичаями та традиціями різних народів та країн. Її можливості і вирішили використати організатори Міжнародного Інтернет-конкурсу малюнку «Марка дружби» – Херсонський навчально-естетичний комплекс «Художня школа» та Всеукраїнський благодійний Фонд Надії і Добра. Ідея цого конкурсу виникла у 2012 році під час святкування 50-річного ювілею дружби між містами-побратимами Херсон (Україна) та Шумен (Болгарія). Тоді в ньому взяли участь близько 200 юних художників з обох країн.

Особливістю конкурсу є форма подачі робіт з використанням сучасних Інтернет-ресурсів та інформаційно-комунікативних технологій. Всі бажаючі можуть подати роботи в електронному форматі і слідкувати за перебігом конкурсу на сайті www.konkurs-marka.ks.ua. Оцінювання конкурсних робіт фаховим міжнародним журі також відбувається через мережу Інтернет.

У своїх роботах учасники від 5 до 25 років зображують природу та архітектуру свого краю, портрети друзів, святкові та побутові сцени з життя свого народу, предмети етнографії та декоративного мистецтва, національні види спорту. Тема конкурсу викликає зацікавленість дітей не тільки України та інших країн світу. Кожного року кількість учасників постійно збільшується. У цьогорічному п’ятому, ювілейному, конкурсі взяли участь 2415 юних художників з 9 країн світу - Білорусі, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Казахстану, Об’єднаних Арабських Еміратів, Росії, Румунії, Сербії та України. Міжнародне журі визначило 3 володарів Гран-прі, 21 переможця, 6 переможців спеціальної номінації «Моя чарівна мама», 1 володаря спеціального призу журі та 170 лауреатів.

У 2013 році ПАТ «Укрпошта» здійснило випуск 4-х сюжетів немаркованих художніх конвертів форматом С6 з роботами переможців І Міжнародного конкурсу дитячого малюнка «Марка дружби» тиражем 51 000 примірників, з ескізами робіт-переможців ІІ, ІІІ, та ІV конкурсів були надруковані художні поштові марки за проектом «Власна марка».

Підсумкові виставки Міжнародного Інтернет-конкурсу рисунку «Марка дружби» набувають широкого резонансу, завжди отримують багато схвальних відгуків від художників, відвідувачів, педагогів та усіх небайдужих до дитячої творчості. Тому його організатори Всеукраїнський благодійний фонд Надії і Добра (голова Довженко Валентина Іванівна) та Херсонський навчально-естетичний комплекс «Художня школа» (директор Дитячої художньої школи Сліпіч Юлія Володимирівна, директор Дизайн-ліцею Сліпіч Павло Анатолійович) виступили з пропозицією показати роботи переможців у столиці для того, щоб якомога більше людей мали можливість побачити, чим живуть і як мислять маленькі художники з різних країн світу, зрозуміти, що для творчості, для спілкування насправді не існує ніяких кордонів.

Традиційно напередодні Міжнародного Дня захисту дітей 30 травня 2017 року об 11.00 у м. Києві, за підтримки Національного палацу культурного та ділового співробітництва «Український дім» (директор Стельмашук Юрій Іванович) відбудеться міжнародна художня виставка робіт учасників 5-го Міжнародного Інтернет-конкурсу малюнку «Марка дружби – 2017», під час якої відбудеться урочисте свято відзначення його переможців.

Запрошуємо до участі у заході шанувальників дитячого мистецтва.

Конт. тел. 067 239 94 20


← Повернутися до списку